Nici liftingujące First Lift Barb 4D

Nici liftingujące stosowane są w medycynie estetycznej od niedawna. Są to jednak doskonale znane narzędzia wykorzystywane do tej pory przy precyzyjnych operacjach chirurgicznych. Ich zaletą jest fakt, że nie są trwałe, nowoczesne nici wchłaniają się po około 2 latach.

Jest to niezwykle istotne ze względu na wygląd i samopoczucie  pacjenta. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że układ twarzy się zmienia, a nici zaimplantowane teraz, po pewnym czasie mogą ulec przemieszczeniu w związku ze zmianami postępującymi z wiekiem i znajdować się w zupełnie innym miejscu. Nici wprowadzone w skórę, stymulują naturalne mechanizmy regeneracji skóry i wzmacniają jej strukturę.

Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie dzięki właściwościom biomedycznym polidioksanonu, substancji, z której zbudowane są nici, po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce stymulacja produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry oraz stymulacja fibroblastów powodująca pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe.

Zabieg podniesienia skóry za pomocą nici wchłanialnych jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu, który jest poważnym zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wycinaniu fragmentów skóry, wymagającym długotrwałej rekonwalescencji.

Skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale w zwolnionym tempie.

Nici liftingujące podnoszą, regenerują i wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy. Wykonane są z wchłanialnych materiałów, które nie wywołują reakcji autoimmunologicznych. Nici doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, brwi, zmiany konturu linii policzków i żuchwy.

Na ciele za ich pomocą możemy zlikwidować fałdy i zmarszczki skóry na szyi, dekolcie, zwiotczenie tkanek na piersiach, na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach.

Przebieg zabiegu

Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica jest znieczulana miejscowo, co całkowicie niweluje ból. Po założeniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Po zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu, opuchlizna, zasinienie lub swędzenie twarzy. Niektórzy specjaliści zalecają wówczas stosowanie maści lub antybiotyku. Natychmiastowy efekt liftingu utrzymuje się przez około 2 lata, jednak jego trwałość zależy przede wszystkim od metabolizmu pacjenta.